Systemy przeciwoblodzeniowe i przeciwzamarzaniowe w Twoim domu

Systemy przeciwoblodzeniowe...

W ofercie producentów systemów przeciwoblodzeniowcyh można znaleźć wiele...
Groźny wypadek w Knurowie

Groźny wypadek w Knurowie

Do zderzenia czołowego samochodów doszło dziś rano w Knurowie, na...
Mikołajki na sportowo

Mikołajki na sportowo

W minioną sobotę 9 grudnia w godz. od 13:00- 18:00 na hali widowiskowo-...
ENEMEF: Gwiezdnych Wojen z Ostatnim Jedi

ENEMEF: Gwiezdnych Wojen z...

W najbliższą środę, 13 grudnia w sieci Multikino odbędzie się minimaraton...
Nowa inwestycja w Panattoni Park Gliwice III

Nowa inwestycja w Panattoni...

Od stycznia w Panattoni Park Gliwice III rozpocznie działalność austriacka...
Toszecki Jarmark Adwentowy

Toszecki Jarmark Adwentowy

Jutro (w sobotę, 9 grudnia) odbędzie się Toszecki Jarmark Adwentowy 2017....
Kiermasz dla Łukasza. Przyjdźcie, bądźcie...

Kiermasz dla Łukasza....

Chcecie zaopatrzyć się w niedrogie, ale oryginalne ozdoby świątecznea przy...
Potrawy wigilijne w alternatywnych odsłonach

Potrawy wigilijne w...

Jesteś na diecie? Nie możesz jeść cukru? Nie tolerujesz glutenu? Jesteś...
Lufcik na korbkę zaprasza na ROCKbajkę i warsztaty świąteczne

Lufcik na korbkę zaprasza...

Tym razem w Centrum Handlowym Forum zobaczyć będzie można bajkę  "Jak górnik...
Kawa i Śmieci w Melinie

Kawa i Śmieci w Melinie

Dziś (piątek, 8 grudnia) odbędzie się wernisaż drugiego ze zwycięzców...
12
Wtorek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ady, Aleksandra, Dagmary
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Pożyczki pozabankowe dla osób samozatrudnionych

2017-09-18 18:19:01

Osoby, które prowadzą własną firmę, nierzadko mają problemy finansowe. Niestety, zanim firma na dobre się rozwinie i zacznie przynosić przyzwoite zyski trzeba w nią inwestować ze swoich pieniędzy. Można co prawda starać się o różnego rodzaju dotacje rządowe na otworzenie i rozwój firmy, ale z tych pieniędzy nie opłaci się ZUSu czy USu. Dlatego też wiele osób samozatrudnionych potrzebuje pożyczki. Ale czy w banku można dostać pożyczkę na zapłatę składek? Niestety nie. Pozostają więc pozabankowe pożyczki, które znane są z udzielania pożyczek większości wnioskujących.

 

Akceptowane źródła dochodów

Banki komercyjne, nawet jeśli nie dają pożyczek stricte na opłacanie sobie składek,  mogą udzielić kredytu gotówkowego na dowolny cel osobie prowadzącej firmę. Ale jest jeden haczyk. Idąc do banku po kredyt i przedstawiając dochody z prowadzonej przez siebie działalności trzeba wykazać je za ostatnie 12 miesięcy. Dlatego osoby, które dopiero zaczęły prowadzić swoją działalność gospodarczą albo w okresie ostatnich 12 miesięcy nie zawsze miały przychody, nie mogą liczyć na kredyt.

Parabanki patrzą na to zupełnie inaczej, a i lista akceptowanych dochodów jest większa. Przede wszystkim, firmy pożyczkowe akceptują potwierdzone źródła dochodu, jak na przykład zaświadczenie o dochodach od pracodawcy czy wykazanie, że właśnie prowadzi się firmę. Można równie dobrze złożyć oświadczenie o otrzymywanych miesięcznych dochodach albo przedstawić paski wypłat za ostatnie 3 miesiące, czy też odcinki renty inwalidzkiej lub emerytury. Czasem wystarczy nawet przedstawienie aktualnej umowy o pracę czy o dzieło albo zlecenie, na podstawie których otrzymuje się wynagrodzenie. Jednak niektóre z firm pożyczkowych akceptują jeszcze inne metody potwierdzenia dochodów, jak na przykład przedstawienie wyciągu z konta bankowego za ostatnie 3 miesiące, deklarację PIT za ubiegły rok podatkowy czy nawet dowody opłacenia rachunków za prowadzenie domu. Zdarza się, że parabanki jako dochód akceptują też pieniądze otrzymywane za wynajem mieszkania albo stypendium.

Jakie trzeba mieć dokumenty?

Oprócz jakiegokolwiek potwierdzenia dochodów, potrzebny będzie też dowód osobisty. Wnioski o pożyczki rozpatrywane są tylko osobom pełnoletnim, ale wiele firm pożyczkowych stosuje minimum wiekowe, ustalone na poziomie 21 – 23 lat. Dane z dowodu osobistego trzeba będzie wpisać do wniosku o pożyczkę, w tym numer PESEL. Składając wniosek przez Internet najczęściej trzeba będzie też samemu wpisać wysokość dochodów oraz wydatków, ale zdarzyć się może, że zostaniemy poproszeni o przesłanie potwierdzenia dochodów skanem lub za pośrednictwem zdjęcia na adres e-mail firmy pożyczkowej. Do tego potrzebne będzie też indywidualne konto bankowe, założone w polskim banku. Po pierwsze, aby firma pożyczkowa mogła nam przelać na nie pieniądze z pożyczki, a po drugie, żeby móc wpłacić opłatę weryfikacyjną, dzięki której firma pożyczkowa będzie w stanie nas zweryfikować oraz zidentyfikować. Zawsze potrzebny jest też adres e-mail, ponieważ na stronie internetowej parabanku zostanie nam utworzone konto użytkownika strony, przez które będzie można zarządzać pożyczką i swoimi danymi. Na adres e-mail wysyłana jest umowa o pożyczkę. Z kolei na podany numer telefonu komórkowego przyjdzie SMS z potwierdzeniem, czy pożyczka została udzielona, czy nie.

Co jeszcze sprawdza firma pożyczkowa?

Mimo że w wielu ofertach napisana jest kusząca regułka „bez BIK”, to większość firm pożyczkowych bazy Biura Informacji Kredytowej i tak nie sprawdza, bo nie ma do niej dostępu. Jest to baza przeznaczona głównie dla banków, więc firmy pożyczkowe z niej nie korzystają. Jednakże bardzo chętnie weryfikują swoich potencjalnych klientów w innych bazach, takich jak Biuro Informacji Gospodarczej, w skład której wchodzi między innymi baza Krajowy Rejestr Długów. Dlatego też nawet jeśli firma pożyczkowa deklaruje, że nie sprawdza BIK, nie oznacza to od razu, że nie sprawdza w ogóle żadnych baz. A z nich wyczytać można wiele ciekawych informacji. Nie tylko czy ktoś brał już jakieś kredyty albo pożyczki pozabankowe, ale też chociażby czy płaci rachunki w terminie.

Czasami we wnioskach o pożyczkę można spotkać też dodatkowe pytania, mające na celu przybliżyć sytuację pożyczkobiorcy. Na przykład, ile osób jest w gospodarstwie domowym, czy ma się samochód albo własne mieszkanie. Te pytania mają jednocześnie potwierdzić realność podanych we wniosku wydatków. Wiadome jest, że osoba, która posiada samochód musi go tankować oraz płacić ubezpieczenie, więc jej wydatki są wyższe niż osoby, która pojazdu nie posiada. Albo jeśli ktoś ma dużą rodzinę i kilkoro dzieci na utrzymaniu również musi mieć wysokie wydatki. Jest to logiczne oraz łatwe do sprawdzenia przez firmę pożyczkową.

Gdzie znaleźć pożyczkę?

Jest bardzo dużo firm, które w Polsce udzielają pożyczek, ale najbezpieczniej dla osoby prowadzącej firmę i mającej póki co nieregularne dochody będzie wziąć nie chwilówkę do oddania po 30 dniach (bo co będzie, jeśli w tym miesiącu zarobić się nie uda?), ale pożyczkę na kilka rat.

Może to być na przykład Wonga. Znana firma, która nowym klientom może udzielić pożyczki na 3000 zł z rozłożoną płatnością na 12 miesięcy. RRSO takiej pożyczki wynosi około 238%. Chcąc tam pożyczyć pieniądze na miesiąc, za pierwszym razem za pożyczkę zapłacimy tylko 10 złotych.

Hapi Pożyczki to firma znana na polskim rynku głównie dlatego, ponieważ jest to internetowa marka innej znanej z udzielania pożyczek w domu firmy. Cieszy się więc dużym zaufaniem i wieloma klientami. Za pierwszym razem można otrzymać nawet 7500 zł rozłożone na 24 miesiące.

 Od stycznia w Panattoni Park Gliwice III rozpocznie działalność austriacka firma MACO. Znajdzie w niej pracę prawie 150 osób.

2017-12-11 10:06:02

Dobry marketing wyłapie to, co jest na topie i stało się częścią rozpoznawalnego kodu kulturowego i przekuje na własny sukces. Tak działają pracownicy gliwickiej biblioteki. Nie pierwszy raz...

2017-12-05 19:33:43

Ubiegłoroczna edycja tego przedsięwzięcia zakończyła się sporym sukcesem. W Gliwicach udało się zebrać aż 800 kg produktów spożywczych, które trafiły  w   okolice Lwowa, Żytomierza i Stanisławowa...

2017-12-07 08:09:52

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 01-12-2015

do 31-12-2015

Dołącz do
swoich znajomych!