Ady, Aleksandra, Dagmary
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Seniorzy: ŁTS Łabędy - Rymer Rybnik 4:1

2017-10-02 12:17:09

Piłkarze Rymera przyjechali na Fiołkową drugi raz w przeciągu niespełna czterech miesięcy i po raz drugi wracali do Rybnika z bagażem czterech straconych goli.

Nieplanowana tygodniowa przerwa, spowodowana fatalnymi stanami muraw na większości obiektów, piłkarze ŁTS spożytkowali bardzo pozytywnie i w sobotnim spotkaniu od pierwszego gwizdka byli bardziej aktywni od swoich przeciwników. Przed spotkaniem piłkarze i kibice uczcili pamięć zmarłego w ubiegłym tygodniu Andrzeja Radwańskiego, byłego piłkarza ŁTS. Już po upływie niespełna 180 sekund od rozpoczęcia meczu na tablicy wyników widniał rezultat 1:0, ładną akcją oraz precyzyjnym płaskim strzale przy słupku popisał się Łukasz Bałuszyński. Balu miał okazję podwyższyć wynik już pięć minut później, niestety nieczysto trafił piłkę. W tym przypadku zadziałało powiedzenie „co się odwlecze to nie uciecze” i Balu zdobył swoja druga bramkę w 27 minucie po idealnym prostopadłym podaniu z głębi pola. W międzyczasie łabędzianie nie wykorzystali innych dobrych sytuacji, między innymi Dawid Majerowski posłał piłkę nad poprzeczką, podobnie jak Ireneusz Duda uderzając piłkę głową po dośrodkowaniu aktywnego tego dnia na lewym skrzydle Majerowskiego. Po tych wydarzeniach celnie strzelali jeszcze Kantor i Gorlicki, ale te strzały bramkarz Rymera zdołał wybronić. Przed przerwą do głosu doszli goście, w 37 minucie Jakub Czarnecki w doskonałej sytuacji trafił w poprzeczkę, a 3 minuty później po kilku przypadkowych zagraniach w polu karnym piłka odbiła się od Mateusza Marcola i przelobowała Kasprzika. Po przerwie łabędzianie postanowili szybko rozwiać wątpliwości co do losów spotkania. W 50 minucie Piotr Sigmundzik podwyższył prowadzenie ŁTS na 3-1 ładnym strzałem głową, a niespełna minutę później gospodarze po kolejnej ładnej akcji ustalili wynik na 4:1. Po tych dwóch ciosach Rymer nie był już w stanie odpowiedzieć, a łabędzianie spokojnie kontrolowali przebieg meczu do ostatniego gwizdka arbitra.

Źródło: ŁTS Łabędy

Adriana Urgacz-Kuźniak
W ostatnich trzech meczach Piast zdobył 5 punktów. To już całkiem przyzwoita średnia, pozwalająca realnie myśleć o utrzymaniu. Sęk w tym, ze bezpośredni rywale w tabeli także punktują na podobnym...

2017-12-07 10:22:42

Gliwickie Stowarzyszenie Futsalu - GSF Gliwice zaprasza na turniej mikołajkowy, który odbędzie się w sobotę, 9 grudnia w godz. od 13:00- 18:00 w hali widowiskowo- sportowej w Gliwicach Sośnicy...

2017-12-04 12:18:13

Pierwszej porażki przed własną publicznością w tym sezonie doznali futsaliści Piasta. Podopieczni Klaudiusza Hirscha ulegli Red Dragons Pniewy 0:2. Obie bramki dla gości zdobył Mateusz Kostecki.