Janusza, Marii, Reginy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Seniorzy: Jedność 32 Przyszowice - ŁTS Łabędy 5:3 (2:1)

2017-11-05 11:08:20

ŁTS Łabędy gościł wczoraj w Przyszowicach, gdzie zmierzył się z miejscową Jednością. Warunki pogodowe dopisały i sobota była słoneczna. Niestety frekwencja niektórych zawodników w ostatnich tygodniach jest bardzo słaba, przez co trener Marek Reichelt od wielu spotkań ma problem ze skompletowaniem składu, a o ławce rezerwowych nie wspominając. Do łabędzian dołączył nowy zawodnik Michał Mora (poprzednia drużyna KS Górnik Sosnowiec), który w przeszłości grał już w ŁTS.

Początek spotkania był w miarę wyrównany, niestety około 12 minuty po błędzie obrony gospodarze objęli prowadzenie. Nie minęło 10 minut i straciliśmy drugą bramkę. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Łukasz Bałuszyński strzelił pierwszą bramkę dla ŁTS. Ogólnie w pierwszej połowie obie drużyny mogły strzelić dużo więcej bramek. Dwie ciekawe sytuacje miał Piotr Sigmundzik, który najpierw zmusił bramkarza gospodarzy do ogromnego wysiłku celując w prawe okienko, a później był bliski strzelenia bramki głową.
Druga połowa zaczęła się od szybkiej bramki strzelonej przez gospodarzy, którzy od 49 minuty prowadzili już 3:1. Jedność strzelała kolejne bramki w 62 oraz 65 minucie. Zaczęło to przypominać niechlubny mecz z poprzedniego sezonu, gdy ŁTS przegrał z Jednością 7:0. Sytuacja zmieniła się w 72 minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny dla łabędzian, a wykorzystał go Łukasz Bałuszyński zmieniając wynik na 5:2. Sześć minut przed końcem spotkania ponownie Balu zaskoczył bramkarza gospodarzy umieszczając głową piłkę w siatce – bramkarz nawet nie drgnął. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Jedności 32 Przyszowice 5:3, mimo iż łabędzianie walczyli do końca, a sytuacji po każdej ze strony było mnóstwo.

Skład ŁTS Łabędy:
Opiela Mateusz, Rafał Perczyński, Damian Pająk, Jan Goryczka, Sławomir Kantor, Piotr Sigmundzik, Dawid Majerowski, Adam Bielec, Łukasz Bałuszyński, Daniel Gorlicki, Michał Mora.

Adriana Urgacz-Kuźniak
W ostatnim meczu w 2017 roku rozgrywanym przy Fiołkowej, ŁTS uległ Unii Książenice 1-5. Mecz, który kibice zobaczyli w sobotnie popołudnie był trywialnie mówiąc dziwny.

2017-11-19 19:43:44

Podziałem punktów zakończyło się derbowe starcie w którym AZS UŚ Katowice zremisował 2:2 z Piastem Gliwice. Trzy bramki w tym meczu zapisano Tomaszowi Szczurkowi, ale jeden gol to trafienie...

2017-11-19 19:49:28

W sobotę, 18 listopada o godz. 15.30 na stadionie przy Okrzei Piast Gliwice zmierzy się z Cracovią.  Bilans spotkań pomiędzy Piastem a Cracovią na boiskach Ekstraklasy jest bardzo wyrównany....