Janusza, Marii, Reginy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Sośnica pokonała Nowy Sącz. Powrót z trzema punktami

2017-11-06 20:22:30

W meczu piątej kolejki SPR Sośnica Gliwice zmierzyła się w meczu wyjazdowym z Olimpią-Beskid Nowy Sącz. Sklasyfikowany dotychczas o jedną pozycję niżej w ligowej tabeli rywal to spadkowicz z Superligi. Spotkanie miało dla obu drużyn bardzo duże znaczenie ze względu na poniesienie 2 porażek we wcześniejszych czterech rundach. Sośnica nawiązała do znakomitych ostatnich rezultatów i zdominowała dysponującego nierównym składem przeciwnika od pierwszych minut. Następnie utrzymała przewagę, zwiększając jeszcze różnicę w ostatnim kwadransie. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 21-29(9-13).

Wynik po stronie Sośnicy bardzo szybko otworzyła Paulina Kowalczyk. Gospodynie wyrównały po raz ostatni w piątej minucie meczu(2-2). Odtąd zarysowała się przewaga gliwickiej drużyny, która znakomicie prezentowała się w defensywie, a w ataku tradycyjnie brylowała liderka ligowej klasyfikacji strzelczyń Aleksandra Abramowicz. Kapitan Sośnicy już w dziesiątej minucie zebrała 4 trafienia. Mecz nie obfitował w bramki. Przez 10 minut sądeczanki zdobyły zaledwie jedno trafienie i utrzymywała się 4-bramkowa różnica(3-7). W skutek sporego ofensywnego kryzysu Sośnicy, rywalki zdołały chwilowo dojść na 2 trafienia, ale kolejne bramki Abramowicz, wspieranej przez rzuty z II linii, dały bezpieczne prowadzenie po I połowie. W ostatnich sekundach I połowy jedna z dwóch liderek Olimpii-Beskid, doświadczona w Superlidze Karolina Płachta poprawiła rezultat na 9-13.

W pierwszych minutach II połowy gospodynie poprawiły skuteczność i rezultat wahał się. Na szczęście dla Sośnicy znakomitą formę ponownie zaprezentowała w bramce Patrycja Wróbel i kilkakrotnie udało się skarcić nieudane próby rywalek kontrami. Seria czterech kolejnych trafień doprowadziła do zwiększenia przewagi do 7 trafień(13-20). W grze sporo było chaosu, a obie drużyny miały kilkuminutowe okresy bez rzuconej bramki. Nie przeszkodziło to drużynie prowadzonej przez trenera Macieja Haupę w kontrolowaniu wyniku, a po przerwie dla trenera Sośnica znów rzuciła 3 kolejne gole. Niespełna 5 minut przed końcem przewaga wzrosła do rekordowych 9 trafień po kolejnej bramce Aleksandry Abramowicz(17-26). Pomimo wyraźnej przegranej, rywalki walczyły do końca spotkania i zdołały jeszcze trafić kilkukrotnie. Zwycięstwo przypieczętowała w ostatniej minucie robiąca bardzo szybkie postępy 15-letnia prawoskrzydłowa Olga Zwolenik. Jeszcze raz trafiła najskuteczniejsza w szeregach rywalek Płachta ustalając wynik meczu na 21-29.

Kluczem do zwycięstwa była po raz kolejny znakomita defensywa i świetna forma bramkarki. Tradycyjnie najwięcej bramek rzuciła dla Sośnicy Aleksandra Abramowicz(10). Największego wsparcia udzieliły jej Paulina Kowalczyk i Małgorzata Krzymińska – po 5 bramek. Dla kojarzonej przede wszystkim z wzorową pracą w defensywie i niezliczonymi asystami weteranki jest to najwięcej bramek rzuconych w pojedynczym meczu ligowym w barwach SPR Sośnicy.

Dzięki wygranej lidera z Olkusza nad Varsovią Warszawa, Sośnica przesunęła się na trzecią pozycję w tabeli, wyprzedzając rywalki bilansem bramkowym. Po kolejnym znakomitym występie w obronie i stracie zaledwie 21 bramek, gliwicki zespół ma obecnie drugą najmniejszą liczbę straconych bramek, a także utrzymuje drugą najwyższą liczbę rzuconych, co daje łącznie najbardziej pozytywny bilans bramkowy spośród całej ligi. Kolejne 10 bramek daje Aleksandrze Abramowicz zwiększenie przewagi nad wiceliderką klasyfikacji strzelczyń do 7 bramek i utrzymanie niespotykanej średniej na poziomie 10,2 bramki/mecz.

(Tekst: Stanisław Kucharski; Fot: Janusz Zwolenik)

Sośnica skład:

Patrycja Wróbel, Klaudia Zizulewska; Aleksandra Abramowicz 10(3 z karnych), Paulina Kowalczyk 5, Małgorzata Krzymińska 5, Karolina Golec 4, Magdalena Frątczak 2, Olga Zwolenik 2, Daria Nawrocka 1, Oliwia Korbel, Aleksandra Kuźnik, Aleksandra Olejarczyk, Katsiaryna Płatnicka, Magdalena Reichel, Paulina Walus

Trener: Maciej Haupa

Kierownik drużyny: Jarosław Przyżycki

Adriana Urgacz-Kuźniak
W meczu VI kolejki Sośnica zmierzyła się z WKPR Wesoła Warszawa. Debiutujący na tym poziomie rozgrywkowym przeciwnik zajmował przed meczem zaledwie ósme miejsce w tabeli i mógł wydawać się niezbyt...

2017-11-13 13:36:11

Starcie z ubiegłorocznym sąsiadem w tabeli z Lublina ułożyło się dla SPR Sośnicy Gliwice lepiej, niż spodziewali się najbardziej optymistyczni spośród kibiców. Rekordowy procent obron naszych...

2017-10-23 12:37:48

Gliwicka drużyna SPR Sośnica Gliwice zakończyła sezon zajmując w roli beniaminka rozgrywek wysokie 6 miejsce w końcowej klasyfikacji I ligi kobiet w piłce ręcznej.