Systemy przeciwoblodzeniowe i przeciwzamarzaniowe w Twoim domu

Systemy przeciwoblodzeniowe...

W ofercie producentów systemów przeciwoblodzeniowcyh można znaleźć wiele...
Siłą wciągnął 10-latkę do dostawczaka. To mogło być porwanie

Siłą wciągnął 10-latkę do...

Przed godziną 8.00 pewna kobieta zaobserwowała, jak mężczyzna siłą wciąga do...
Nie odpalił ci samochód? Pomoże strażnik miejski

Nie odpalił ci samochód?...

W Pyskowicach strażnicy miejscy służą pomocą również w tak awaryjnej...
Wypadek w Łabędach

Wypadek w Łabędach

Dzisiejszy poranek nie był szczęśliwy dla kierowców dwóch samochodów...
Legia niezasłużenie wygrała w Gliwicach

Legia niezasłużenie wygrała...

W ostatnim rozegranym w  tym roku meczu na Okrzei Piast przegrał z Legią...
MotoMikołaje dzieciom

MotoMikołaje dzieciom

Do 15 grudnia trwa zbiórka słodyczy dla dzieci z gliwickich domów dziecka....
Łabędzki Bieg po Ćmoku – ruszyły zapisy

Łabędzki Bieg po Ćmoku –...

Trzecia edycja Łabędzkiego Biegu po Ćmoku zaplanowana została na 12 stycznia...
Gliwiczanka nawarzy bigosu...

Gliwiczanka nawarzy bigosu...

100 kg bigosu, 50 litrów barszczu, a może więcej. To nie próba pobicia...
Odkrycia archeologiczne w Łabędach

Odkrycia archeologiczne w...

Odkrywanie tajemnic Gliwic i ich okolic zapoczątkowano już pod koniec XIX...
Jeszcze jedna choinka w mieście. Będzie gigantyczna!

Jeszcze jedna choinka w...

Skwer nad DTŚ wielokrotnie był przedmiotem krytyki. Zimą odczarować go ma...
14
Czwartek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Alfreda, Izydora, Zoriny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Systemy przeciwoblodzeniowe i przeciwzamarzaniowe w Twoim domu

2017-11-26 16:32:47

W ofercie producentów systemów przeciwoblodzeniowcyh można znaleźć wiele ich rodzajów - aplikacje gruntowe stosowane na schodach, gruntowe instalowane na podjazdach i chodnikach oraz dachowe. Zalet wynikających ze stosowania systemów tego typu jest wiele.

Warto wiedzieć, że poszczególne elementy systemu są załączane automatycznie i tylko podczas opadów śniegu, natomiast wyłączają się po ich ustaniu. Jeżeli zima jest bezśnieżna to urządzenie nie generuje kosztów eksploatacyjnych. Należy podkreślić, że mechaniczne usuwanie śniegu może powodować uszkodzenia pokrycia dachu a koszt wytopienia śniegu z rynien i rur spustowych oraz połaci dachów za pomocą urządzeń elektrycznych może być o około 10 -15 razy niższy od mechanicznego usuwania i wywiezienia śniegu. Ogrzewanie rynny zabezpiecza przed powstawaniem niebezpiecznych sopli lodu, które podczas odwilży są zagrożeniem dla zdrowia i życia przechodzących ludzi.

Systemy przeciwoblodzeniowe stosowane na schodach montuje się pod powierzchnią schodów po to, aby podczas zimy skutecznie eliminować oblodzenie, które może być przyczyną upadku i poważnych złamań. W aplikacjach tego typu zaleca się używać kabli zasilanych jednostronnie, układanych w formie pętli rozciąganych prostopadle do stopni przy zachowaniu stałego odstępu pomiędzy sąsiadującymi odcinkami. Kable są układane bezpośrednio na powierzchni schodów a następnie zalewane warstwą betonu o grubości 3 - 5 cm.

Wybierając system przeciwoblodzeniowy montowany w gruncie należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Należy określić rodzaj budynku – mieszkaniowy, użyteczności publicznej itp. oraz zdefiniować wymagania względem wydajności kosztów eksploatacji i dostępności zasilania. Ważne jest przy tym miejsce, gdzie system ma być zainstalowany z uwzględnieniem warunków klimatycznych i lokalizacji.

 

Systemy przeciwzamarzaniowe

Za osobną grupę należy uznać systemy przeciwzamarzaniowe zapewniające ochronę przed zamarzaniem rur i rynien. Systemy tego typu wykorzystuje się również do utrzymywania w rurach ciepłej wody, a co za tym idzie, zapobiegania rozwojowi bakterii Legionella. W przypadku instalacji wodnych należy wspomnieć o korzyściach w postaci zmniejszenia zapotrzebowania na energię cieplną, bowiem ciepła woda ma odpowiednią temperaturę w każdym miejscu jej poboru. Pracę systemu można ustawić w określonym przedziale czasowym, np. nie ma potrzeby podgrzewania wody podczas nieobecności domowników. Instalacje mogą być montowane pod typowymi powierzchniami.

Należy pamiętać, że o wyborze odpowiednich elementów grzejnych decyduje wiele czynników - moc systemu, kształt powierzchni itp. Tym sposobem dobór poszczególnych elementów systemu i ich montaż najlepiej powierzyć specjalistom.

41-811 Zabrze

605-958-570

najlepszy.elektryk@wp.plOd stycznia w Panattoni Park Gliwice III rozpocznie działalność austriacka firma MACO. Znajdzie w niej pracę prawie 150 osób.

2017-12-11 10:06:02

W minioną sobotę 9 grudnia w godz. od 13:00- 18:00 na hali widowiskowo- sportowej w Gliwicach Sośnicy przy ul. Sikorskiego 132 odbył się turniej mikołajkowy, którego organizatorem był klub GSF...

2017-12-11 11:58:36

Skwer nad DTŚ wielokrotnie był przedmiotem krytyki. Zimą odczarować go ma gigantyczna, bo aż 19-metrowa choinka, na której zawisną 4-kilometrowe łańcuchy! To świąteczne drzewko będzie tylko o...

2017-12-12 11:17:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 01-12-2015

do 31-12-2015

Dołącz do
swoich znajomych!