dnia | tygodnia | miesiaca | roku

Naturalny kosmetyk, który musisz mieć w swojej kosmetyczce

2016-11-03 15:39:21


Pomimo tego, że olejek rycynowy znany jest większości z nas, to jednak tylko niewielka część osób decyduje się na jego systematycznie używanie. Duża szkoda, ponieważ kosmetyk ten jest w stanie zdziałać cuda, jeżeli chodzi o jego właściwości nawilżające a także medyczne. Olejek rycynowy to przy okazji uniwersalny specyfik, który może być stosowany do pielęgnowania, leczenia i ratowania chociażby poparzonej skóry ciała.


Wspaniałe nawilżenie skóry

Olej ten ma super właściwości nawilżające, dlatego efektywnie może być używany jako naturalny środek pielęgnujący skórę. Można wmasowywać go zamiast kremu lub serum - poradzi sobie doskonale nawet z niesamowicie przesuszonym naskórkiem. Olejek rycynowy pomyślnie używany jest również do pielęgnowania włosów. Sprawdzi się również do nawilżania dłoni, stóp albo wysuszonych ust.

Niezrównany w walce z rozstępami

Dzięki swoim niesamowitym właściwościom, olej rycynowy idealnie sprawdza się jako preparat kosmetyczny wybielający blizny oraz rozstępy. Wyłącznie regularne stosowanie oleju może jednak zapewniać konkretne efekty pielęgnacyjne. Dzięki naturalnemu składowi olejek ten może być stosowany przez panie w ciąży do dbania o skórę.

Prócz tego olejek rycynowy sprawdza się do pielęgnowania właściwie całego ciała. Aktywuje porost włosów i paznokci, powoduje gęstnienie rzęs, a przy okazji przyciemnia włosy - polecany wszystkim paniom, które chcą przyciemnić włosy i uzyskać wspaniały efekt. Trzeba wiedzieć również, że jest używany do leczenia różnego typu chorób ciała.

Źródło: pieknojestwtobie.com

Przeczytano: 187 razy

Dołącz do
swoich znajomych!