dnia | tygodnia | miesiaca | roku

Klimatyzacja w aucie - kilka porad na temat dbania o nią

2017-06-20 13:56:57

Pojazd samochodowy, który posiada klimatyzację to wygodne rozwiązanie dla każdego posiadacza auta i jego pasażerów. Podróż w trakcie wielkich upałów nie jest żadnym kłopotem, jeśli mamy w aucie system klimatyzacji. Aby niemniej jednak układ klimatyzacji był wydajny i służył przez dłuższy czas trzeba o niego w sposób stosowny dbać.

Nie możesz zapomnieć o...
W szczególności o systematycznym sprawdzaniu, czy klimatyzacja samochodowa funkcjonuje tak jak powinna. Aby tego dokonać należy wyszukać godny zaufania serwis systemu klimatyzacyjnego. Musi to być miejsce, w jakim zatrudnieni są wykwalifikowani w tym temacie pracownicy, którzy dodatkowo mają wysokiej jakości sprzęt do rozpoznawania uszkodzeń oraz ich napraw. Bardzo dużo osób udaje się do serwisu dopiero wtedy, gdy z klimą coś się dzieje, warto jednakże sprawdzać system klimatyzacji regularnie raz w roku. Takie systematyczne przeglądy pozwolą kontrolować sposób działania klimy. Co roku konieczna jest również podmiana filtra i uzupełnienie czynnika chłodzącego. Choć uznaje się, że w przypadku jazdy pojazdem w bardzo zanieczyszczonym środowisku lub regularnego stania w korkach, wymiana filtra może czy też powinna być realizowana 2 razy na rok.

Na co trzeba zwracać uwagę?
Każda klimatyzacja samochodowa może rzecz jasna ulec zepsuciu się, nawet jeżeli jakość dbania o nią jest właściwa. Jak w związku z tym rozpoznać, że klimatyzacja wymaga ekspresowego sprawdzenia przez posiadającego doświadczenie pracownika? Świadczyć o tym może dziwny zapach, który pochodzi z klimatyzacji - jeżeli tak się dzieje prawdopodobnie zalęgły się w niej drobnoustroje i potrzebne jest odświeżenie klimatyzacji, to znaczy wykonanie ozonowania. Okresowe oczyszczanie klimatyzacji ma duże znaczenie zwłaszcza dla osób chorujących na alergie - jeśli o system klimatyzacji dba się w sposób odpowiedni, wtedy pomaga ona walczyć z alergenami, gdyż znakomicie oczyszcza powietrze z rozmaitych pyłków a także alergenów. Jeżeli o klimę posiadacz pojazdu samochodowego nie dba w sposób właściwy, wtedy jej zanieczyszczenie może wywołać duże reakcje alergiczne, do których wlicza się między innymi świąd skóry.

Pomoc drogowa Białystok

Przeczytano: 111 razy

Dołącz do
swoich znajomych!